top of page
GEMINI KOLÍN

Přejete si být blízko Prahy ale zároveň zažít pocit z menšího města?  Příjemná lokalita obklopená zelení, širokou škálou služeb a skvělou dopravní dostupností do historického centra Kolína, ale i do Prahy.  Nedaleko od domu se nachází zrekonstruované hlavní vlakové nádraží, ze kterého je výborná dostupnost do Prahy. Svou příjemnou rozlohou, vybaveností a bohatou kulturou je Kolín ideálním městem pro život všech věkových kategorií.

Představení projektu

Projekt bytových domů GEMINI je citlivá rekonstrukce stávajícího objektu dvou bytových domů. Jedná se o dvě samostatné funkcionalistické stavby, které jsou svým tvarem a uspořádáním unikátní v širokém okolí Kolína. 

 

Rekonstrukce zahrnuje celkovou obnovu venkovní i vnitřní části stavby. Z obou stran stavby rozšíříme okna k docílení maximálního prosvětlení bytů. Z vnitřní části jsou přidané balkony, které rozšiřují plochu bytů do klidného vnitrobloku.

 

V bytovém domě se nachází byty 1+kk a 2+kk. Většina bytových jednotek bude mít svůj soukromý venkovní prostor. Je možné si vybrat byty jak s předzahrádkou, s balkony do vnitrobloku, či lodžie a terasy do klidné ulice Zengrova. 

geminy_fin.jpg
Vykres domu upraveny copy.jpg
Pestrá historie

Zrekonstruované bytové domy GEMINI jsou zajímavé i z historického hlediska.

Navrhnuté byly podle plánu kolínského stavitele Lva Veletovského v roku 1930 s pořadovým číslem IV. na objednávku města Kolín. S výstavbou se začalo o několik let později. 

 

Jedna ze zajímavostí je, že návrh projektu byl původně realizován v roce 1929 v novorenesančním stylu, od kterého se ale později upustilo a domy se postavily v moderním funkcionalistickém stylu. Oba návrhy měl na svědomí právě kolínský architekt Lev Veletovský.

Design s citem
pro detail

„Rekonstrukci bytového domu jsme navrhovali s ohledem na původní architekturu stavby. Při dnešních standardech bydlení, není možné dům pouze opravit, ale je nutné myslet i na uživatelské pohodlí. Proto jsme se rozhodli budovu zateplit s tím, že zachováme všechny plastické prvky fasády, jako je na původním návrhu. Okenní otvory jsme zvětšili v co největší míře, tak abychom dostali do dispozic co nejvíce světla. Původní nájemní byty neměly  koupelny, proto jsme dispozice museli uzpůsobit tak, abychom dovnitř každého bytu umístili prostornou a funkční koupelnu a zároveň bytu neubírali vzdušnost. Ve své architektonické praxi se zaměřujeme na tvorbu kvalitního bydlení a snažíme se pro něj vytvářet to nejlepší prostředí.“

 

O dispoziční řešení a vzhled interiéru se postaral Ing. arch. Jakub Koštýř, Ing. arch. Ing. Patrik Jakeš MBA a Miroslav Fárek.

GEMINI_2KK_1PP_3_edited.jpg
GEMINI VIZU INTERIER.jpg
Moderní bydlení
v tradičním duchu

Projekt bytových domů GEMINI má za cíl vytvořit nadstandardní a moderní bydlení s příjemným zázemím a perfektní dostupností jak za prací, tak i za relaxem.

 

Našim návrhem se snažíme zachovat ducha budovy a transformovat ho v příjemné a exkluzivní místo pro život. Při rekonstrukci klademe důraz na zachování veškerých kvalit prostoru, který pro Vás tvoříme. 

 

Rekonstruovaný dům s historií dodává bydlení příjemnou atmosféru

Areál plný života

Společný prostor bytových domu GEMINI  bude místem bohatým na zeleň. V plánu je zde vybudovat také dětské houpačky a prostory pro společné opékání nebo piknik.

 

Vnitroblok by měl sloužit výhradně obyvatelům a měl by se tak stát místem pro socializaci a odpočinek. Vznikne zde úplně privátní místo, kde bude možnost trávit čas s rodinou a také bude možné pustit děti „na zahradu“ přičemž nad nimi budou mít rodiče dohled přímo z bytu.

 

Pro rezidenty bude ve vnitrobloku klidný pobytový prostor plný zeleně doplněný společenským prostorem a místy pro odpočinek a relaxaci. Na společné zahradě budete moci využít plochu na grilován, ohniště s posezením a work-outové hřiště. Celé ploše dominuje krásný košatý ořech.

zezadu_fin.png
CDF_3 - Photo_edited.jpg
CDF_4 - Photo_edited.jpg
geminy14.jpg
Ohleduplná rekonstrukce

Rekonstrukci bytových domů připravujeme s ohledem na stávající vzhled budov a usilujeme se o zachování estetických kvalit stavby. Při rekonstrukci respektujeme stávající budovu, které vdechujeme nový život. 

 

Celá stavba bude citlivě zateplená s ohledem na uživatelské pohodlí, ale bude také kladen důraz na zachování všech stávajících architektonických prvků na fasádě. Je plánovaná kompletní rekonstrukce střechy a vybudování pohodlných a prostorných balkónu s výhledem do vnitřní zahrady.

Loxone-Touch-pure_34.jpg

Příprava pro chytrou domácnost LOXONE

na vyžádání v rámci nadstandardu 

  • automatické rozsvícení v chodbě po příchodu do bytu

  • internetové připojení v zásuvkách

  • příprava pro samoodečet

  • příprava pro žaluzie a klimatizaci

  • ovládání reproduktorů

  • úprava topení, aby nedošlo k přehřátí interiéru

         www.loxone.cz

Richard Bistár (1)_edited.jpg
KONTAKTUJTE NÁS

Telefon: +420 773 080 333

E-mail: prodej@jakesdevelopment.cz

Partneři projektu Gemini

loga_JakesDevelopment_partner_2.jpg
loga_JakesDevelopment_partner_4.jpg
loga_JakesDevelopment_partner_1.jpg
bottom of page